ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ НАШИЯ ФОРУМ ПО ФИФА 2007 ! РЕГИСТРИРАЙТЕ СЕ ВЪВ ФОРУМЧЕТО НИ ! НАШИЯ ЕКИП ВИ ПОЖЕЛАВА ПРИЯТНИ И НЕЗАБРАВИМИ ИЗЖИВЯВАНИЯ ВЪВ НАШИЯ СУПЕР ФОРУМ !

Регистриран на : 2013-06-20
Години : 28
Град : Русе

Манчестър Юнайтед отстреля "сините птици" Empty
PostSubject: Манчестър Юнайтед отстреля "сините птици"   Манчестър Юнайтед отстреля "сините птици" EmptyWed Jan 29, 2014 5:00 pm

Манчестър Юнайтед отстреля "сините птици" 987ca26864d275fa16c3247d26823dd2

Манчестър Юнайтед победи Кардиф с 2:0 в двубой от 23-ия кръг на Висшата лига, който се игра на стадион "Олд Трафорд".

Мачът започна вихрено за "червените дяволи", които поведоха рано-рано след добавката на Робин ван Перси с глава. Секунди преди това негов удар бе спасен, а Валенсия нацели напречната греда.

След около час игра Ашли Йънг удвои преднината на своя тим, реализирайки чудесно попадение извън наказателното поле след солова акция. Домакините контролираха играта и се поздравиха със заслужен успех.

Манчестър Юнайтед събра 40 пункта след победата, заемайки седма позиция в таблицата. Кардиф е на дъното, с 18 точки на сметката си.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс пусна като титуляр новата си покупка Хуан Мата, който действаше зад централния нападател Робин ван Перси.

Юнайтед натисна своя опонент още от самото начало на срещата и откри резултата в шестата минута. Ашли Йънг центрира и ударът на Антонио Валенсия с глава от пет метра срещна напречната греда. Вратарят на гостите Маршал първо спаси добавката на ван Перси с глава, но нямаше шанс при втория удар на холандеца, отново с глава.

Четвърт час след началото на мача Кардиф спретна много добра контраатака отляво. Топката достигна бързо до Крейг Нуун в половината на домакините, но неговият удар с левия крак мина над напречната греда.

Последва великолепно хрумване на Хуан Мата да изведе Йънг зад гърба на защитата, но англичанинът не успя да засече топката в наказателното поле, оставайки на крачка от нея. После неточен удар отправи Еванс.

Бе изминал половин час игра, когато Патрис Евра чукна хитро в наказателното поле към Райън Гигс и Робин ван Перси. Макар уелсецът да бе на по-добра позиция, нападателят го изпревари и би покрай дясната греда. Ветеранът не спести критиката си към своя съотборник, който пропусна отлична възможност да удвои аванса на своите.

Шампионите напълно контролираха играта, която се водеше предимно в половината на техния опонент. Кардиф опитваше прилични контри, но така и не можеше да ги завърши във важните моменти.

В последната минута на първата част Кардиф отново осъществи светкавична контраатака през центъра, но Белами и Кембъл не се разбраха пред наказателното поле на противника.

След подновяването на играта Валенсия центрира отдясно в наказателното поле, но ван Перси остана под топката. После холандецът стреля доста неточно с глава.

Гостите сътвориха добри акции по двата фланга на своите атаки в рамките на минута, но и в двата случая защитата на Манчестър Юнайтед действаше решително и не допускаше да се стигне до удар към вратата на Де Хеа.

Точно когато се усещаше подем в играта на гостите, те получиха второ попадение. Ашли Йънг финтира двама футболисти на съперника и малко пред дъгата отправи страхотен снаряд с десния крак, пращайки топката в долния десен ъгъл.

След втория гол на Юнайтед дойде времето и Хуан Мата да пробва своя късмет. Испанецът нанесе фалцов удар с десния крак от петнайсетина метра, но този път Маршал бе заел добра позиция и успя да улови.

После дори Джони Еванс реши да слаломира в половината на Кардиф, но защитникът отправи нескопосан шут. На отсрещната врата Ким би технично, но слабо в ръцете на Де Хеа.

Двайсетина минути преди края на редовното време Уейн Руни се освободи по класен начин от двама бранители и отправи фалцов шут, минало покрай лявата греда.

В 74-тата минута Валенсия нацели страничната греда, отправяйки диагонален удар отдясно, като Маршал изби с върха на пръстите си. Пет минути по-късно шут на Мата в пеналта бе блокиран.

В добавеното време на срещата Евра напредна отляво и върна назад към влезлия като резерва Янузай. Младокът засече топката от движение, но я прати покрай дясната греда. После и Руни би покрай вратата.

Манчестър Юнайтед - Кардиф 2:0

1:0 Робин ван Перси - 6'

2:0 Ашли Йънг - 59'

Юнайтед: Де Хеа, Еванс, Смолинг, Рафаел, Евра, Джоунс, Валенсия, Гигс (Клевърли - 71'), Йънг, Мата (Янузай - 85'), ван Перси (Руни - 63')

Кардиф: Маршал, Коукър, Хъдсън (Търнър - 69'), Джон, Макноутън, Нуун (Даели - 78'), Медел, Мътч (Ким - 52'), Уитингъм, Кембъл, Белами